Lata nieubłagalnie płyną, z ich upływem coraz bardziej zauważamy to na naszej twarzy. Świetnośc juz minela I co teraz? Skóra powoli traci swą dawną jędrność, witalność i świeżość. Dodatkowe lata dają się jej wyraźnie we znaki, niezdrowy tryb życia, brak ruchu – to kolejne zagrożenia, jakie czyhają się na każdym kroku. Pojawiają się pierwsze zmarszczki i pierwsze kurze łapki…

źródło zdj.: renewskinandhealthclinic.com

Zmarszczki w okolicy oczu  to małe linie, określane również jako “linie śmiania się’’ lub kurze łapki. To dlatego, że linie przypominają stopy kruka, rozgałęzienia na zewnątrz od zewnętrznego kącika oka lub poniżej niego. Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie całkowicie zapobiec tworzeniu się tych linii, ponieważ cała mimika jaką wykonujemy ma tendencję do powodowania ruchu oraz składania się właśnie w tej strefie. Możliwe jest jednak załagodzenie tego nieszczęsnego procesu.

Po pierwsze, musisz być bardzo delikatna w okolicy oczu. Nigdy nie szarp i nie ciągnij skóry wokół oczu. Jest ona dużo cieńsza niż reszta skóry na twarzy. W rzeczywistości jest często porównywana do bibuły. Dlatego też musisz o tym szczególnie pamiętać podczas demakijażu. Oczy delikatnie przecieraj wacikiem nasaczonym plynem do usuwania makijażu.

Po całym dniu w pracy przed komputerem poświęć chwilę dla pielęgnacji oczu. Przykładaj zimne kompresy, kawałki lodu lub plasterki ogórka, mogą być także użyte torebki ziołowych herbat. Używaj kremów pod oczy mające działanie rozjaśniające, przeciwzmarszczkowe, zawierające witaminę C i retinol. Witamina C rozjaśnia skórę i wyeliminuje kurze łapki.

Dla oczu zainwestuj w dobre kremy przeciwzmarszczkowe. Polecamy, te które zawierają Retinol A. Retin-A, wśród innych składników, zawiera kwas, który wywodzi się z witaminy A, a który znany jest jako zwiększenie produkcji kolagenu a także przyczynia się do odnowienia zewnętrznej warstwy skóry.

Mimo, iż jesień za pasem pamiętaj by zaopatrzyć raz a porządnie w dobre okulary przeciwsłoneczne. Służą nie tylko by chronić okolice oczu przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem, ale będą również zapobiegać mrużeniu oczu w słońcu – kolejna znana przyczyna zmarszczek oczu.

Dodaj komentarz