Sól z Morza Martwego Dr Nona

Sól z Morza Martwego znana jest już od tysięcy lat. Korzystała z niej już piękna Kleopatra, więc korzystajmy dzisiaj też my. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sposobem byłyby kąpiele bezpośrednio w wodach Morza Martwego, ale dzisiaj możemy też korzystać z jej właściwości we własnym domu na wiele sposobów. Przede wszystkim rozkoszujemy się  kąpielami we wannie, ale nie tylko.

Sól z Morza Martwego znajduje doskonałe miejsce także w naszej domowej apteczce. Może być produktem nr 1 na przeziębienia wzmacniając nasz układ odpornościowy.

 

Wybrane sposoby stosowania soli z Morza Martwego na przeziębienie:

  1. 1. Sól z wódką do smarowania

1 łyżeczkę soli rozpuścić w 1 łyżce gorącej wody, następnie dolać 100g wódki (nie spirytusu) i przechowywać w szklanym słoiczku lub buteleczce. Jak łapiemy pierwsze objawy przeziębienia typu dreszcze, awersja do zimna jeszcze bez gorączki czy sztywność karku należy posmarować klatkę piersiową i plecy, ewentualnie w razie potrzeby kark. Przy takich objawach jak ból gardła, a nawet ropa w gardle można posmarować szyję kremem dynamicznym, następnie na woreczku foliowym ułożyć waciki kosmetyczne, nasączyć solą z wódką, przyłożyć na szyję, i zawinąć ręcznikiem lub ściereczką. Pozostawić na całą noc.

  1. 2. Inhalacja – 1 łyżeczkę Soli Dr Nona na 1 szklankę gorącej wody.

Do 1 szklanki wrzącej wody wsypać 1 łyżeczkę soli, przyłożyć głowę ręcznikiem i wykonać inhalację przez  10-15 min. W przypadku małych dzieci gdzie kontakt z gorącą wodą jest niebezpieczny można wykonywać tzw. suche inhalacje. Wtedy wsypujemy troszkę soli do kubeczka czy na talerzyk, dziecko wdycha sól  Dr Nona z olejkami eterycznym i wydycha na zewnątrz, aby sól nie stała się bardzo wilgotna.

Przy suchym kaszlu używamy soli lawendowej, a przy mokrym kaszlu soli Ylang Ylang lub eukaliptusowej.

  1. 3. Do ssania – kilka kryształków Soli Dr Nona

Przy bólu gardła umieścić kilka ziarenek soli pod językiem. W ten sposób można powoli ssać kilka razy dziennie. Ten sposób mogą także wykorzystać osoby dużo pracujące gardłem w celu nawilżenia np. nauczyciele, wykładowcy, szkoleniowcy

  1. 4. Kąpiele w wannie – 1 łyżka stołowa Soli Dr Nona

Do wanny napełnionej do ½ wysokości wody wsypać 1 łyżkę soli Dr Nony, kąpiel powinna trwać 15-20 minut, a woda powinna mieć temperaturę około 38 stopni. W ciepłej wodzie następuje wymiana jonowa i w ten sposób wzmacniamy nasz organizm. Ten sposób można też traktować jako codzienną profilaktykę, aby nie doszło do przeziębień.

  1. 5. Płukanie gardła – 1 łyżeczka Soli Dr Nona i 1 szklanka wody

1 łyżeczki soli z Morza Martwego rozpuścić w szklance ciepłej wody. Płukać 5-6 razy dziennie. Należy pamiętać, że sól z Morza Martwego zawiera 21 minerałów, które są nam potrzebne do życia. Natomiast sól kuchenna, czyli chlorek sodu jest używana także do płukania gardła ma właściwości żrące i podczas płukania śluzówka podniebienia ulega uszkodzeniu. Używając soli z Morza Martwego uzyskujemy doskonały efekt terapeutyczny bez podrażnienia czy uszkodzenia śluzówki.

Zatem warto zaopatrzyć się w Sól z Morza Martwego i włożyć ją do domowej apteczki, bo są to proste sposoby, którymi można pokonać przeziębienie.