Kosmetyki z Morza Martwego – gdzie tkwi ich sekret?

Kosmetyki z Morza Martwego znane są przede wszystkim dzięki unikatowym właściwościom pielęgnacyjno-leczniczym. To prawdziwy fenomen, który  od kilku lat z powodzeniem podbija cały świat! Jednak w rzeczywistości nie jest to żadna nowość – z uzdrawiających mocy Morza Martwego korzystano jeszcze w czasach antycznych! Gdzie skrywa się sekret takiej popularności? W tym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie!

O zaletach kosmetyków wyprodukowanych na bazie substancji pozyskiwanych ze słonych wód Morza Martwego można napisać niejedną książkę – tak złożone i wieloaspektowe jest ich działanie! To oczywiście zasługa miejsca z którego pochodzą – basenu Morza Martwego i dziewiczych terenów go okalających. To prawdziwy fenomen w świecie przyrody –miejsce z gruntu nieprzyjazne dla organizmów żywych, a w swej istocie będące prawdziwą fontanną życiodajnych substancji!

Co mają w sobie kosmetyki z Morza Martwego?

 

kosmetyki z Morza Martwego

To, co niegdyś wprawiało w zdumienie kuracjuszy odwiedzających rejony Morza Martwego – zachwyca również dziś! Jednak dzięki wiedzy jaką zdobyliśmy w ciągu setek lat, nie musimy tak jak mityczna Kleopatra, czy król Salomon tłumaczyć ich za pomocą wpływu nadprzyrodzonych sił. Dzięki wieloletnim badaniom naukowym wiemy, że o rewelacyjnych właściwościach tamtejszych wód stanowi ich skład chemiczny! Wymienić możemy tu chociażby magnez, który ma działanie antystresowe i bardzo dobry wpływ na skórę; pobudzający metabolizm i przyczyniający się do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego potas; bakteriobójczy brom, który również sprzyja odnowie komórkowej; jod – słynący z regulującego wpływu na pracę tarczycy; fluor i fosfor, które należą do składników niezbędnych w budowie tkanki kostnej, czy regulujące prawidłowe nawilżenie skóry związki siarki…Liczba aktywnych związków chemicznych – makro i mikroelementów oraz pierwiastków śladowych zbliża się do czterdziestu!

Nie powinno zatem dziwić nikogo, że kosmetyki z Morza Martwego mają pozytywny wpływ nie tylko pod kątem pielęgnacji skóry twarzy i ciała, ale również wtedy, gdy spojrzymy na nie od strony problemów zdrowotnych, a zwłaszcza tych dermatologicznych!

 

Leczniczo-pielęgnacyjne właściwości kosmetyków z Morza Martwego.

 

kosmetyki z Morza MartwegoSiła pierwiastków i minerałów, które zostały zamknięte w formułach kosmetyków pielęgnacyjnych działa przede wszystkim na poprawę ukrwienia skóry – dzięki temu jest ona również dotleniona i zaopatrzona we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ponadto badania kliniczne dowiodły, że mają one również działanie kondycjonujące na włókna elastyny i kolagenu – dokładnie te, które odpowiadają za to, że nasza skóra wygląda młodo, jest elastyczna, jędrna i gładka. Nie bez znaczenia jest działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne– wykazują one rewelacyjne efekty u osób mających cerę tłustą, skłonną do łojotoku i trądzikową – już po kilkukrotnym zastosowaniu kosmetyków z kompleksem minerałów Morza Martwego widać poprawę – skóra jest dogłębnie oczyszczona, uspokojona i zmatowiona, zaczerwienienia bledną – koloryt jest ujednolicony. Co ważne – poddając skórę kuracjom tego rodzaju kosmetykami zapewniamy jej nie tylko piękny wygląd, ale również pomoc w sprawowaniu jej naturalnych funkcji! Dlatego o wiele lepiej radzi sobie ona za uporczywymi schorzeniami – łuszczycą, egzemami, atopowym zapaleniem skóry, czy różnego pochodzenia alergiami. Podstawą będzie tu kąpiel w soli z Morza Martwego czy też stosowanie takich kosmetyków jak Balsam Solaris czy Mleczko do twarzy.

Kosmetyki z Morza Martwego to 100% natury!

 

Niewątpliwą zaletą jaką odznaczają się kosmetyki z  Morza Martwego są ich naturalne składy – oprócz omówionych już minerałów często ich działanie wzmacniane jest innymi substancjami pochodzenia organicznego jak np. wysokiej jakości olejkami eterycznymi, ekstraktami roślinnymi czy jak w przypadku kosmetyków Dr. Nona – unikalnym białkowym wyciągiem z Archibakterii – jedynego organizmu, który jest w stanie przeżyć w tak ekstremalnych warunkach jakie są w Morzu Martwym! Ponadto w kosmetykach tych unika się dodawania substancji szkodliwych – takich jak drażniące związki SLS, czy niebezpieczne dla skóry i zdrowia parabeny i konserwanty!

Czy uda nam się odkryć sekret, który skrywają kosmetyki z Morza Martwego?

Pomimo oczywistych zalet kosmetyków wyprodukowanych na bazie substancji z Morza Martwego trudno jest wskazać na jedną jedyną cechę, która mogłaby stanowić o sekrecie ich działania i popularności. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto choć raz wypróbował tych niesamowitych produktów mógłby bez zawahania wskazać – nawet kilka, które według niego są tymi najistotniejszymi! A może właśnie tym tkwi cała magia? Może kosmetyki z Morza Martwego są tak niesamowite, dlatego, że bezbłędnie trafiają w potrzeby każdego, kto zdecyduje się ich użyć? Nawet badacze, którzy od lat zajmują się fenomenem Morza Martwego nie wiedzą co tak naprawdę decyduje o jego uzdrawiającej mocy – co więcej – są przekonani, że to morze dalej skrywa nieprzebrane bogactwo składników istotnych z punktu widzenia i kosmetyki i medycyny…i – po prostu – każdego człowieka.