Nie ma jak klimatoterapia nad Morzem Martwym!

Wspaniała kraina Morza Martwego słynie ze swych wielu cudownych właściwości pozytywnie wpływających na niemal cały organizm. Pewne jest, że klimat tam panujący pozytywnie wpływa na leczenie wielu chorób skórnych, w tym między innymi na łuszczycę. Dla chorych na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, czy inne choroby skóry nie ma lepszego rozwiązania niż pobyt nad Morzem Martwym. Okazuje się, że to legendarne miejsce jeszcze bardziej niż kiedyś zadziwia swoimi niezwykłymi składnikami i według wielu naukowców właśnie tylko tam można osiągnąć zadowalające efekty terapeutyczne.

A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym…

Podczas pobytu nad Morzem Martwym można połączyć równocześnie dwie rzeczy, zarówno wypoczynek, relaks, jak i leczenie chorób skórnych. Klimatoterapia nad Morzem Martwym przynosi ulgę większości osób chorych na łuszczycę, bo aż w 90% przypadków odnosi sukces! Po takiej kuracji objawy choroby znikają całkowicie na jakiś czas lub przynajmniej ulegają znacznemu złagodzeniu.

Specyficzny klimat w połączeniu z kąpielami potrafią naprawdę zdziałać cuda!

Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzone na grupie 100 osób przez klinikę Dead Sea. U 56,4% pacjentów, którzy przebywali średnio 26 dni nad Morzem Martwym dolegliwości łuszczycy udało się całkowicie usunąć. Natomiast u 29,1% osób wystąpiło polepszenie, znaczne i 13,6%, a lekkie u 0,9%. Leczenie to polegało na stale zwiększającej się dawce promieniowania słonecznego (do około 6 godzin dziennie) i oczywiście na kąpielach w Morzu Martwym.

Leczenie

Jak już wiemy terapia leczenia łuszczycy i innych chorób skórnych nad Morzem Martwym polega na zażywaniu zarówno kąpieli morskich jak i słonecznych, a dokładniej na:

    • Kąpielach mineralnych,
    • Okładach z błota mineralnego,
    • Kąpielach w Morzu Martwym,
    • Stopniowym zwiększaniu ekspozycji czasu na słońcu,
    • Stosowaniu specjalnych preparatów: kremów, balsamów.

Filmik o kuracjach nad Morzem Martwym:

Warto więc zdecydować się na taki wyjazd, bowiem to nie tylko wypoczynek, ale też samo zdrowie!

Osoby, które mogą sobie pozwolić na wczasy nad Morzem Martwym połączone z kuracją leczniczą mają naprawdę dużo szczęścia. Pacjenci klinik z miejscowych sanatoriów mają szansę przekonać się na własnej skórze jak wspaniałe efekty dają kąpiele w słonej wodzie morskiej. Kąpiele w wodach Morza Martwego znacznie łagodzą procesy chorobowe skóry. Nic tylko jechać!

Opracowała: Elżbieta Kasztelaniec, Mikrobiolog