Codziennie przed lustrem wykonujemy szereg czynności, które sprawiają, że wyglądamy piękniej. A można nawet powiedzieć ciut inaczej – że wydobywają z nas to co najlepsze, a tuszują niedoskonałości. Tak jest! Większość z Pań nie wyobraża sobie dnia bez chociażby delikatnego make-upu. Jednak gdy w ruch wchodzą kredki, pędzle i róże, często zapominamy o makijażu brwi, które niedoceniane, a jakże potrafią odmienić niejedną ładną buźkę!

źródło: we-dwoje.pl

Te małe włoski nad oczami to wbrew pozorom bardzo ważna część twarzy. Wiele kobiet zapomina o ogromnym znaczeniu brwi w swoim makijażu, a to niestety duży błąd, gdyż odpowiednio wymodelowane potrafią łagodzić rysy i nadać spojrzeniu zupełnie inny charakter. Kształt brwi wywiera duży wpływ na wyraz całej buzi. Idealna brew stwarza przestrzeń dla oka  i otwiera ją ku górze, wznosi się na dwóch trzecich swojej długości i opada za najwyższym punktem. Taki właśnie look brwi sprawi, że oczy będą idealnie wyeksponowane. 

A więc dobrze, jak wykonać prawidłowy makijaż brwi? O tym poniżej:

1. Zaczynamy od starannego wyszczotkowania brwi. Do tego celu możemy użyć szczoteczki z zużytego już tuszu (ważne by nie było na nim jakiś pozostałości czy grudek po tuszu). Brwi tuszujemy w dół, dzięki temu ich kształt będzie doskonale widoczny.
2. Następnie rysujemy! Dobranym kolorystycznie ołówkiem wypełniamy przestrzenie między włoskami. Jeśli nie masz ołówka, możesz użyć także cieni w podobnym kolorze. Zacznij od górnej krawędzi brwi i przesuwaj się dalej. 

3. Na sam koniec jeszcze raz szczotkujemy brwi. Efekt to idealnie zaznaczone brwi. Uwaga, pamiętaj jednak, by makijaż taki wykonywać tylko po wcześniejszym nadaniu kształtu brwiom, czyli usunięciu włosków przy pomocy pęsety.
Powodzenia!