Temat tabu, który jak się pojawia to ciężko sobie z nim poradzić. Problem daje o sobie mocno znać szczególnie latem i może bardzo uprzykrzyć nam życie. Zacznijmy jednak od początku…

źródło zdj.: photo-dictionary.com/

Każdy z nas się poci i nie dzieje się tak zupełnie bez przyczyny. Pocenie się to „proces, którym głównym celem jest regulacja ciepłoty ciała. Pot wydzielany jest przez gruczoły potowe, które zaliczamy do przydatków skóry. Zlokalizowane są w obszarze całej skóry, jednak najwięcej ich występuje w skórze dłoni i stóp”(za wikipedia.pl). Dzięki temu procesowi nasze ciało utrzymywane jest w stałej temperaturze, w przeciwnym bowiem razie nasza temperatura uzależniona by była od tej, która jest za oknem. Pocenie się ma także funkcję oczyszczającą, pomaga usuwać zbędne toksyny.

Kilka prostych rad jak sobie poradzić z nadmierną potliwością stóp:

1. Odpowiednia pielęgnacja – myj stopy codziennie – najlepiej dwa razy dziennie, a w
okresie letnim nawet częściej. Możesz używać do tego specjalnych naturalnych mydełek, których skład jest bardziej „delikatny”. Pamiętaj później o dokładnym osuszeniu miejsc między palcami, które to jest bardzo podatne na pocenie się. Bardzo pomocne będą też kąpiele z dodatkiem soli znad Morza Martwego. Taki zabieg Spa dla stóp możesz wykonywać codziennie po 15-20 minut.

2. Peeling stóp. Raz na tydzień wykonaj peeling, usuniesz zrogowaciały naskórek, a to ograniczy nadmierne pocenie się.

3. Ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Podczas zakupów pamiętaj, by wybierać
buty przewiewne, z naturalnych materiałów. A jeśli chodzi o skarpety – noś tylko te
bawełniane.

4. Używaj dezodorantów do stóp. Przed wyjściem potraktuj je dezodorantem damskim lub męskim.

I gotowe! Te rady sprawią, że Twoje życie będzie łatwiejsze.