Odstresowywacze – zatrzymaj się na chwilę

Dzisiejsze czasy charakteryzują się pędem i wieczną pogonią za pieniądzem, lepszym jutrem, itd. Żyjemy coraz szybciej, a stres to nasz codzienny towarzysz. Ten chroniczny prędzej czy później da o sobie znać. Może o tym zasygnalizować poprzez pogorszenie się stanu skóry, pod wpływem stresu cera staje się poszarzała, traci koloryt, w dodatku widoczne stają się wszelkie przebarwienia, pajączki, zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz problemy ze spaniem. By nie dopadło cię znerwicowanie, warto czasem przystanąć i wziać głęboki oddech, zobacz nasze odstresowujące rady.

 

źródło zdj.: in2it.sg

Medytacja
Często najlepsze co możemy zrobić, aby natychmiast się odstresować jest po prostu zatrzymanie się. Wielu trenerów i doradców życia na stres poleca medytację: nie ma żadnej tajemnicy do tego jak ją wykonać, po prostu usiądź i spróbuj oczyścić umysł z myśli (możesz skoncentrować się na uspokajającym obrazie, słowie lub frazie, jeśli to pomaga). Możesz również modlić się – jeśli to odpowiada Twoim religijnym wierzeniom. Modlitwa, i to nie zależnie w jakiej religii może być bardzo skutecznym sposobem wydostania się myśli z własnej głowy.

Spacerem po spokój umysłu
Nawet jeśli masz tylko pięć minut, idź na spacer. Celem jest dostanie się daleko od bezpośredniego źródła stresu i uspokojenie się  Kilka minut zgromadzi twoje myśli i to wszystko czego potrzebujesz, aby uzyskać pewne perspektywy.

Obejrzyj zabawny film
Bo przecież śmiejąc się do rozpuku nie możemy pozostać zdenerwowani. Obejrzyj swoją ulubioną komedię lub dobry skecz kabaretowy. Przekonasz się, że ‘’wracajac do rzeczywistości’’ poczujesz sie znacznie lepiej.

Dolej cudownego naparu
Jeśli czujesz się zestresowany pamietaj, ze kofeina nie pomoże, to jest tylko chwilowe złudzenie. Ciepły, kojący kubek herbaty ziołowej za to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Zasmakuj się w herbacie Gonseen firmy Dr Nona, która rewelacyjnie działa na cały organizm! Uspokaja i jednocześnie podnosi koncentrację umysłową, a także wytrzymałość fizyczną przy silnych obciążeniach i stanach stresowych.  Doskonale oczyszcza cały organizm !

Weź wolne, głębokie oddechy
Kiedy jesteśmy zestresowani mamy tendencję do szybszego oddechu, biorąc płytkie oddechy. Skoncentruj się na oddychaniu (możesz to zrobić w połączeniu z medytacją lub modlitwą).

Weź kąpiel w solach Dr Nona

Nic nie koi lepiej niż gorąca kąpiel w solach z Morza Martwego. Wszystkie zawierają olejki eteryczne, dlatego też możesz wybierać czego potrzebujesz, jeśli jesteś zmęczony, a chcesz się pobudzić najlepiej zanurzyć się w soli Ylang Ylang, z kolei jeśli zależy Ci na wyciszeniu – bardziej odpowiednia będzie sól z dodatkiem olejku lawendy.

Gdy stres rządzi Twoim życiem

Nie pozwól mu na to. Weź wtedy preparat ziołowy, który został stworzony na bazie receptur mających tysiące lat. Ten niepowtarzalny zestaw ziół i minerałów z Morza Martwego w połączeniu z wyciągiem białkowym jest numerem jeden na Twoje dobre samopoczucie.  Yamseen, bo o nim mowa działa delikatnie, jednak głęboko normalizuje funkcje układu nerwowego. Jeśli dokucza Ci stres Yamseen Dr Nona  wprowadzi Cię w oazę spokoju.

Terapia dźwiękiem

Jest jedną z preferowanych technik łagodzenia negatywnych skutków stresu. Zazwyczaj efekt terapeutyczny rewitalizuje, harmonizuje i uzdrawia na niemal każdym poziomie bytu. Terapia dźwiękiem jest prosta w praktyce, polega na słuchaniu dźwięków terapeutycznych mis dźwiękowych o specjalnie dobranej częstotliwości drgań. Poza fizjologicznymi skutkami stresu takimi jak zaciśnięte mięśnie, przyspieszone bicie serca, płytszy oddech, stres zaburza naturalny przepływ energii co powoduje blokadę dostępu do naszej energii i zmusza nas do funkcjonowania na adrenalinie. Terapia dźwiękiem uwalnia nas od nagromadzonego stresu i powoduje uzupełnienie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania.