Wyższość medycyny naturalnej nad konwencjonalną

Medycyna naturalna w dzisiejszych czasach robi niesamowitą karierę, wydaje się, iż jest już coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko za sprawą znamiennego działania na organizm i pozytywnych skutków leczenia. Taki sposób leczenia stosowany jest coraz częściej jako uzupełnienie terapii konwencjonalnej, a nawet jako jej zastąpienie. Medycyna naturalna coraz bardziej wypiera znane przez wszystkich metody leczenia – czyli konwencjonalne środki w walce z chorobami.

Dlaczego pacjenci wybierają medycynę naturalną?

Jednak w dzisiejszych czasach jak podają badania większość pacjentów wybiera medycynę naturalną głównie ze względu na niezadowolenie z rozwiązań leczenia. Pacjenci, którzy decydują się na taką drogę są bardziej usatysfakcjonowani z obranego kierunku leczenia. Co jeszcze ważne, mają też większą kontrolę nad przebiegiem terapii.
Jednym z problemów medycyny konwencjonalnej jest traktowanie danego pacjenta schematycznie, a mianowicie jeżeli ktoś przychodzi do lekarza z jakimiś objawami chorobowymi, to lekarz często bez żadnego wstępnego badania wybiera uniwersalny antybiotyk. Gdy ten nie zadziała, wybiera się później kolejny i tak się koło zamyka. Takie działanie niszczy przede wszystkim nasz układ immunologiczny. Antybiotyki to bardzo specyficzne leki, zamiast leczyć niekiedy bardziej szkodzą na cały organizm.  Generalnie takie są procedury, więc nie możemy mieć pretensji do lekarzy, bo oni są z tego rozliczani. Gdyby nastąpiły jakieś powikłania lub zgon zawsze będą badane procedury., niestety taki mamy system. Ponadto medycyna konwencjonalna została podzielona na bardzo wąskie dziedziny. Natomiast medycyna naturalna czy medycyna chińska ma za zadanie działać holistycznie. Terapię dostosowuje się do danego pacjenta w zależności od występujących dolegliwości w całym organizmie. Jeśli pacjent ma np choroby skóry, to w medycynie klasycznej idzie do dermatologa i ten działa różnymi maściami, sterydami na skórę. Dopiero gdy to nie pomaga to pacjent kierowany jest do lekarza z innej specjalizacji i w ten sposób pacjent leczony jest przez kilka lub kilkanaście lat z chwilowym polepszeniem stanu zdrowia. W medycynie naturalnej leczy się przede wszystkim przyczynę i tak w przypadku chorób skóry bardzo często zaczyna się terapię od usprawnienia pracy jelit, a na skórę pacjent dostaje naturalne produkty do smarowania lub zalecenia kąpieli w solach z Morza Martwego, aby łągodzić skutki zewnętrzne. Działa się od razu dwutorowo.

Jakie metody zaleca medycyna naturalna?

 

Są opinie, iż ciało o które się dba, bardzo rzadko choruje. Czy to prawda? Tak, ponieważ organizm sam jest w stanie się zregenerować i w stanie zapobiec wielu chorobom. I właśnie medycyna naturalna wychodzi z takiego założenia aby wzmacniać organizm by utrzymywał on nas w zdrowiu. Prawdziwe leczenie polega na tym, że wzmacniamy organizm naturalnymi metodami, główny cel jest taki by dać organizmowi siłę do działanie. Takie założenie przyświeca właśnie firmie Dr Nona. Przy produkcji wykorzystywane jest fantastyczne działanie składników Morza Martwego zarówno w kosmetykach, jaki suplementach diety.

Można powiedzieć, iż współczesna medycyna pogubiła się trochę w tym co najważniejsze – w ogólnie pojmowanym leczeniu, że lekarz według zasady Hipokratesa ma pomagać i leczyć. Dzisiaj zamiast leczyć, niszczy się odporność i zdrowie. Robi się to często niestety z premedytacją, zarabiając przy tym bajońskie sumy na leczeniu i niby profilaktyce.
Doskonałym przykładem tej tezy może być choćby afera na całą Europę związana z nieprzetestowanymi szczepionkami przeciwko ptasiej grypie, kiedy to firma farmaceutyczna nie brała na siebie odpowiedzialności ewentualnych powikłań. Na szczęście nasz ówczesny Minister Zdrowia Ewa Kopacz była w stanie powstrzymać Polskę przed falą lobbingu firm farmaceutycznych. W innych krajach wysoko rozwiniętych podano te szczepionki, a teraz rząd musi wypłacać ogromne odszkodowania, za powikłania które wystąpiły w wyniku podania.
Musimy zastanowić się nad tym i uniezależnić od wielkich koncernów farmaceutycznych, a jedynym rozwiązaniem jest właśnie droga w medycynę naturalną. Jedynie ona jest w stanie utrzymać nas przy zdrowiu i szczęściu w czasach wielkiego rozwoju technologicznego. Nie oznacza to, że mamy rezygnować z wizyt u lekarza, jak najbardziej mamy być pod kontrolą i zasięgać ich rady. Jednak przy przeziębieniach niekoniecznie musimy brać od razu antybiotyk. Tym bardziej, że antybiotyki działają tylko na bakterie, wirusów niestety nie zwalczają, a bardzo często infekcje jednak są wirusowe. 

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” – ten cytat chyba najlepiej odzwierciedla to jak mało doceniamy nasze zdrowie. Poświęćmy mu więc trochę czasu i zastanówmy się co jest dla nas najlepsze? Czy medycyna naturalna naprawdę nie jest dobrym rozwiązaniem? Czy życie zgodnie z naturą, to nie hasło jakim powinniśmy się kierować w życiu?