Wysyłka w 24h
Odbierz darmowy ebook
Kup taniej!
0 komentarzy

Profilaktyka i wspomaganie leczenia chorób dziecięcych produktami Dr Nona

Wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka to cel do którego dąży każdy rodzic – w jego osiągnięciu ważna jest nie tylko właściwa pielęgnacja i prawidłowe żywienie, ale przede wszystkim codzienna profilaktyka. Cały okres dzieciństwa powinien być wykorzystywany do szeroko pojmowanych działań promujących prawidłowy rozwój naszej pociechy – to zapobieganie chorobom i urazom – nie tylko fizycznym ale i psychicznym, to tworzenie zdrowego i bezpiecznego środowiska; to troska o zdrowie, ale i higienę życia codziennego. Zasada, iż lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się także w tym przypadku.

W czasach, kiedy środowisko zewnętrzne jest coraz bardziej zanieczyszczone, żywność coraz bardziej przetworzona i pozbawiona podstawowych składników odżywczych, jak nigdy do tej pory musimy troszczyć się o dobrostan naszych dzieci – i to już od pierwszych dni życia!

Tyle słyszy się o niebezpiecznych konserwantach, parabenach czy innych substancjach chemicznych, którymi szpikowane są obecnie produkty spożywcze, leki, środki pielęgnacyjne – z drugiej strony coraz więcej mówi się o wyjałowieniu pożywienia z podstawowych substancji odżywczych… Pułapki tego typu zdają się czyhać na rodziców na każdym kroku. I tutaj z pomocą przychodzi “Apteczka malucha” – produkty higieniczne i suplementy Dr Nona – naturalne, bogate w minerały i witaminy, bezpieczne, dlatego też polecane są już od pierwszych dni życia!

Programy Profilaktyczne z produktami Dr Nona

Wieloletnia praktyka w stosowaniu produktów Dr Nona, doświadczenia lekarzy i konsultantów oraz liczne badania kliniczne pozwoliły opracować specjalne programy profilaktyczne dla dzieci. Oczywiście zabiegi te powinny być dopasowane do wieku naszych milusińskich. Jest to bardzo ważne, bo od tego zależą dawki oraz częstotliwość stosowania.

niemowlak

Okres noworodkowy i niemowlęcy

Pierwsze kilka tygodni życia to czas, w którym nasz maluszek jest niezwykle delikatny i szczególnie narażony na wpływy świata zewnętrznego. Opieka nad nim wymaga od nas specjalnej uwagi i troski. W tym okresie najlepiej nie podawać mu niczego oprócz mleka, przegotowanej wody i specjalnej herbatki. Zdecydowanie zalecane jest karmienie piersią 🙂

Pielęgnacja zdrowego noworodka połączona z profilaktyką zewnętrzną obejmuje:

W pierwszym roku życia maleństwa może pojawić się kilka typowych przypadłości, które mogą zaniepokoić młodych rodziców. Na szczęście – jeśli ich nie zlekceważą, ani nie zaniedbają – nie będą stanowić poważnego zagrożenia dla zdrowia dziecka. Kluczowe będzie wzmocnienie całego organizmu.

Wzmocnienie układu odpornościowego i pokarmowego; zapobieganie problemom trawiennym (kolki)

  • Herbata Gonseen:
    – noworodek (0-1 miesiąc): po 50 ml dziennie, między karmieniami,
    – niemowlę ( od 1 do 12 miesięcy): 30-200 ml dziennie w zależności od wieku i temperatury otoczenia
  • Płyn do płukania jamy ustnej – dla noworodka 1 kropelka dziennie na język lub do herbatki Gonseen. Niemowlakom  podajemy  2-3 razy dziennie w zależności od wieku. Obowiązuje zasada – 1 kropelka na 1 miesiąc życia.
  • Mleczko oczyszczające lub krem dynamiczny – wykonujemy delikatny masaż brzuszka, ruchem okrężnym zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Uwaga! Kilka dni przed i po szczepieniu zaleca się zwiększyć dwukrotnie dawkę herbatki Gonseen w celu wzmocnienia organizmu.

Profilaktyka przeziębień i chorób zakaźnych u niemowląt:

  • Kąpiele w soli Dr Nona z Morza Martwego – co najmniej 2 razy w tygodniu (1 łyżeczka na wanienkę). Dzieci kąpiemy w soli lawendowej (wyciszająca) lub rumiankowej (antyseptyczna).
  • W celu uniknięcia kataru zakraplać nos roztworem z soli – 2 razy w tygodniu (przygotować roztwór – 0,5 łyżeczki soli na pół szklanki wody).

  • Masaż dłoni i stópek dziecka Kremem Dynamicznym – 1-2  razy dziennie. Jeżeli zaczyna rozwijać się przeziębienie – dodatkowo smarować kremem skrzydełka nosa oraz klatkę piersiową.
  • Zakraplać nosek – jeśli widzimy, że u dziecka zaczyna rozwijać się infekcja – 2 razy dziennie roztworem Płynu do płukania jamy ustnej z wodą przegotowaną w proporcji 1:5

Uwaga! W okresie grzewczym można stosować tzw. bierne inhalacje – przed snem postawić pod kaloryfer w pokoju dziecka roztwór soli z Morza Martwego lub Płynu do płukania jamy ustnej – w każdym przypadku 1 łyżeczkę preparatu rozpuszczamy w szklance wody.

Profilaktyka chorób oczu:

W okresie noworodkowym i niemowlęcym oprócz wymienionych powyżej działań profilaktycznych niezwykle ważne jest, aby mama karmiła maleństwo piersią. Jej mleko to najlepszy pokarm – wpływa pozytywnie na zdrowie pociechy nie tylko w pierwszych miesiącach życia, ale również w przyszłości. Dzieci karmione piersią rzadziej chorują i cierpią na nadwagę; to najlepsza ochrona przed infekcjami i alergiami – zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia. Podpowiadamy kilka prostych trików dzięki którym okres laktacji będzie przebiegał bez problemów i większych kryzysów.

Dla prawidłowej laktacji największe znaczenie ma właściwe odżywianie – należy ściśle kontrolować to, co się zjada. Kilka wskazówek znajduje się w poniższej tabeli.

 Unikać/wykluczyć z diety:Włączyć do diety
    produkty, które mogą wywoływać u niemowlaka alergię, rozwolnienie (owoce cytrusowe, miód, tłuste mięso, kapusta, groch, fasola, itp.);:

    – produkty, które nadają mleku nieprzyjemny zapach (kalafior, cebula, czosnek)

    – leki na bazie kamfory, środki uspokajające i nasenne, środki przeciwbólowe i hormonalne, antybiotyki, środki moczopędne i wywołujące rozwolnienia

    – kawę, alkohol (w tym piwo), tytoń

    – miętę, kwaśne produkty obniżające poziom laktacji

    smażone mięsa
– niewielkie ilości jaj, chude mięso, świeże ryby, masło klarowane – najlepiej, aby były to produkty ekologiczne.
– nabiał, który jest bogaty w wapń i fosfor (twaróg, kefir, jogurt, twardy ser, mleko)
– ciemnozielone, żółte i pomarańczowe warzywa
– kasza jaglana, jęczmień, ryż, szarłat
– mogą być strączkowe, tylko gotowane z algami, kminkiem lub imbirem (działanie protrawienne)
– orzechy, migdały, pestki
– dużo płynów dziennie, w tym przegotowana ciepła wod
herbatkę Gonseen – 1 saszetka na 1 litr gorącej przegotowanej wody, pić 1-2 szklanki dziennie z mlekiem lub herbatkę z kopru włoskiego

Oczywiście równie ważny pozostaje zdrowy styl życia karmiącej mamy – właściwa ilość snu (7-8 h/d) i odpoczynku (zwłaszcza po południu), unikanie stresów i nie przepracowywanie się.

dziecko

Okres żłobkowy i przedszkolny

Kiedy posyłamy naszą pociechę do żłobka czy przedszkola jej delikatny organizm musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami – to okres w którym jest szczególnie narażony na infekcje wirusowe i bakteryjne oraz wszelkie tzw. choroby wieku dziecięcego, którymi może zarazić się od rówieśników. Dlatego w dalszym ciągu bardzo istotna jest profilaktyka, czyli  wzmacnianie układu immunologicznego.

Profilaktyka przeziębień i chorób zakaźnych – zabiegi zewnętrzne:

  • Kąpiele w soli rumiankowej lub lawendowej firmy Dr Nona, min. 2 razy w tygodniu (w proporcji 1 łyżka soli na pół wanny wody)

  • Raz w tygodniu  zakraplać nos roztworem z soli rumiankowej Dr Nona (0,5 łyżeczki na szklankę wody) lub Płynu do płukania jamy ustnej (w stosunku 1:5 z przegotowaną wodą). W przypadku wystąpienia kataru zwiększyć częstotliwość do 2-3 razy dziennie.
  • Wykonywać płukanie gardła roztworem ze soli z Morza Martwego (0,5 łyżeczki soli na szklankę wody)  lub Płynu do płukania (1 łyżeczka na szklankę wody) 2-3 razy dziennie prze okres jednego miesiąca
  • Raz w tygodniu stosować zabiegi hartujące – wykonać roztwór soli w proporcji – 1 łyżka soli na 1 litr wody, namoczyć w tym roztworze ręcznik i włożyć do zamrażalnika na ok. 1,5 godziny. Po wyciągnięciu położyć na podłodze i zachęcić dziecko do stania nóżkami na bosaka przez ok.1 minutę. Zabieg wykonywać codziennie, rozpoczynając od kilku sekund.
  • Smarować codziennie miejsca tętna Kremem Dynamicznym  przez okres ok. 1 miesiąca.

Wzmocnienie układu immunologicznego, pobudzenie regeneracji i regulacji pracy organów wewnętrznych – zabiegi wewnętrzne:

  • Herbatka Gonseen – pić 1 szklankę dziennie przez okres 1-1,5 miesiąca (zaparzamy 1 1 saszetkę na 1 litr wody)
  • Okseen – po 1 kapsułce dziennie podczas posiłku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym
  • Yamseen – 1 kapsułkę przed snem, gdy dziecko jest nadpobudliwe (ADHD) lub mimowolnie moczy się w nocy
  • Chocoseen – codziennie w celu uzupełnienia  witamin i minerałów

Uwaga! Uwzględnione powyżej zabiegi, preparaty i ich dawkowanie to ogólne zalecenia profilaktyczne z użyciem preparatów Dr Nona. W celu optymalnego dopasowania ich do potrzeb dziecka należy skontaktować się z nami w celu ustalenia indywidualnych dawek.

Choroby dziecięce i sposoby walki z nimi

Oczywiście mimo naszych największych starań niektórych chorób nie da się uniknąć, zwłaszcza gdy dziecko chodzi do żłobka lub do przedszkola. W takich przypadkach preparaty Dr Nona również sprawdzą się doskonale – zwłaszcza, że u dzieci do lat 7 zażywanie silnych farmaceutyków i antybiotyków może przynieść więcej szkód niż korzyści. Warto w takich wypadkach rozważyć zastosowanie środków, które w naturalny sposób pobudzą organizm i pomogą mu zintensyfikować siły obronne, bez niebezpiecznych skutków ubocznych. Zawsze należy pamiętać, iż żadnej infekcji nie możemy lekceważyć i każdorazowo należy skontaktować się z lekarzem.

Jednak produkty Dr Nona zawsze mogą stanowić uzupełnienie kuracji środkami farmakologicznymi, a w przypadku lekkich infekcji typu katar mogą być wystarczające.

Infekcje wirusowe

 

Katar:

Angina

Poniższą kurację stosować komplementarnie do  tradycyjnego leczenia.

  • Herbatka Gonseen– wypijać 0,5 litra dziennie
  • Okseen – w pierwszym dniu 3 kapsułki jednorazowo jako dawka uderzeniowa, potem po 1 kapsułce dziennie
  • Płyn do płukania (roztwór 1:2) lub roztwór z soli Rumiankowej lub Eukaliptusowej (1 łyżeczkę na 1 szklankę ciepłej przegotowanej wody) – płukać gardło 5 razy dziennie
  • Krem Dynamiczny – smarować miejsca pulsu, dłonie, stopy, szyję, klatkę piersiową – min. 2 razy dziennie 

Grypa:

  • Okseen – w pierwszym dniu 3 kapsułki jednorazowo (“dawka uderzeniowa”), potem po 1 kapsułce dziennie
  • Herbatka Gonseen – 0,5 l wypić ciepłą w ciągu dnia
  • Krem Dynamiczny – smarować miejsca wyczuwalnego pulsu i skrzydełka nosa – kilka razy dziennie
  • Płyn do płukania jamy ustnej – zakraplać do nosa w rozcieńczeniu 1:3, płukać gardło 4-5 razy dziennie (można też solą)
  • Sól Dr Nona – moczenie nóg (1 łyżka Soli na miskę wody); inhalacje (sól rumiankowa) lub kąpiele we wannie (1 łyżka soli na ½ wanny wody)

Układ trawienny

Wzdęcia brzucha:

  • Herbatka Gonseen – 1 szklankę dziennie
  • Wilgotny masaż brzuszka z Maseczką iłową (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) przez 5 minut lub
  • Masaż brzuszka z Kremem Dynamicznym (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) przez 5 minu
  • Kąpiel w soli lawendowej

Zaparcia

  • Herbatka Gonseen – 1 szklanka na czczo
  • Cleanseen – dzieciom po 3 roku życia po 1 kapsułce na noc
  • Płyn do płukania – 1 łyżeczka na czczo (1:2) po roku, do roku rozcieńczone 1:5; 1:4
  • Kąpiel w solach Dr Nona – 1 łyżka na ½ wanny wody lub 1 łyżeczka na ½ wanienki wod
  • Krem Dynamiczny – lekki masaż brzucha zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Problemy dermatologiczne

Grzybica skóry i śluzówki

Wysypka, czyraki

Pleśniawka (Zapalenie śluzówki jamy ustnej)

  • Płyn do płukania – zakraplać przez 10-14 dni (zaczynając od 1 kropli do ½ łyżeczki dziennie) 2-3 razy dziennie
  • Smarować sutki matki przed karmieniem Płynem do płukania

Wskazane jest stosowanie takiej kuracji profilaktycznie przynajmniej  1 raz na 3 miesiące przez pierwszy rok życia dziecka

Potówka

Wysoka gorączka

Oprócz tradycyjnych leków:

  • Herbatka Gonseen – w zależności od wieku dziecka wypić od 1 – 2 szklanek dziennie (parzenie – 1 saszetka na 1 litr wody)
  • Nacierać klatkę piersiową, plecki i stopy roztworem soli z alkoholem w proporcji 1 łyżeczka soli na 100 ml wódki (nie spirytusu) lub kąpiel w soli Dr Nona (temperatura wody 36-37°C)
  • Smarować Kremem Dynamicznym – stopy, dłonie, miejsca tętna i plecy.
  • Dobrze okryć dziecko, aby się wypociło.

Inne dolegliwości

Skaza

Zapalenie spojówek

  • Zakraplać do oczu Płyn do płukania – po 1 kropelce jednorazowo, 2-3 razy dziennie (sporządzić roztwór w proporcji 1:10 z wodą destylowaną)
  • Gonseen – przemywać wacikami lub położyć kompresy na oczy

Zapalenie ucha

Urojone zapalenie ucha – zamiast Okseenu stosujemy Ravseen po 1 kapsułce dziennie. Zapalenie ucha należy skonsultować z lekarzem.

Preparaty Dr Nona – pierwsza pomoc przy wypadkach

Dzieci to żywioł – drobne wypadki są po prostu nieuniknione. A kiedy potrzeba pierwszej pomocy – preparaty Dr Nona również sprawdzają się doskonale. Poniżej można zapoznać się z przykładowymi schematami stosowania preparatów Dr Nona u najmłodszych, w takich nieprzyjemnych okolicznościach jak: rany, zadrapania, czy oparzenia. Podkreślamy jednak, że w każdym przypadku urazu ciała konieczna jest konsultacja lekarska, zwłaszcza jeśli urazom towarzyszy gorączka, a dziecko skarży się na silny ból.

Oparzenia

  • Natychmiast po oparzeniu schłodzić skórę zimną wodą, przyłożyć Kompres na 15 minut, a następnie smarować Balsamem Solaris.
  • Rano i wieczorem miejsca poparzenia smarować Balsamem Solaris lub Kremem Dynamicznym  – mogą być stosowane naprzemiennie, można smarować częściej.

Odmrożenia

Zatrucia

Pierwsza pomoc:

  • Przepłukać żołądek – dać do picia dużą ilość ciepłej wody. Wywołać u dziecka odruch wymiotny, po opróżnieniu żołądka podać jedna miarkę (nakrętkę) Płynu do płukania jamy ustnej, po upływie 1-2 podać jeszcze jedną dawkę.
  • Przez kilka dni podawać Herbatkę Gonseen (minimum 2 szklanki dziennie)

W przypadku zatruć należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Draśnięcia i zadrapania

Pogryzienie przez owady

Uwaga! Przytoczone w powyżej schematy stosowania kosmetyków i suplementów diety firmy Dr Nona są jedynie przykładowymi ich konfiguracjami. Należy pamiętać, że każdą kurację należy dobrać indywidualnie, dlatego w tym celu należy skontaktować się z doświadczonym konsultantem. W każdym przypadku należy skontaktować się z lekarzem-pediatrą, który postawi diagnozę. W cięższych przypadkach produkty Dr Nona mogą być jedynie uzupełnieniem prowadzonej kuracji lekarskiej.

Udostepnij
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podane dane osobowe będą wykorzystywane jedynie w celu wysyłki newslettera. Więcej informacji nt. danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.

0
    0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu