Wysyłka w 24h
30 zł na pierwszy zakup
Kup taniej!
0 komentarzy

Nie bój się zmian! To nowe możliwości rozwoju

Grecki znany filozof Heraklit powiedział kiedyś: „wszystko przemija, oprócz zmiany”. Uważał on zmianę za jedną z podstawowych zasad rządzących światem i co najważniejsze był zdania, iż bez niej nie ma w ogóle mowy o żadnym rozwoju i dążeniu do ideału. Jeśli chcemy iść do przodu, musimy być przygotowani na zmiany i nowe wyzwania. Musimy się liczyć z tym, że w życiu nie ma czegoś takiego jak constant, tylko nieustannie zachodzą większe lub mniejsze zmiany. Czasami mogą być one niestety negatywne, jednak bez wątpienia każda zmiana w życiu otwiera przed nami nowe możliwości i zdobywamy dzięki niej nowe doświadczenia. A wiosna to idealny czas na podjęcie pewnych życiowych zmian!

Utrata pracy lub zmiana na inną to według psychologów jedne z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Znajdują się one na liście zaraz za śmiercią współmałżonka, rozwodem, zerwaniem i ślubem. Wiele osób obawia się jakichkolwiek zmian i odczuwa lęk przed ich nadejściem. Potrzebę niezmienności można dostrzec w samym nawet trzymaniu się ulubionych nawyków oraz w dyskomforcie, jaki odczuwamy, gdy coś lub ktoś zmusza nas do ich porzucenia albo je zaburza. Rujnuje to wtedy nasze wcześniej ustalone zasady i przyzwyczajenia. Taki sam lęk znajdziemy również w kurczowym trzymaniu się przeszłości na różnych płaszczyznach życia.
W dzisiejszych czasach zmiana zawodowa nie jest niczym wyjątkowym i nie dotyczy tylko sporadycznych przypadków. Sytuacja na rynku pracy ciągle się klaruje i zmiana zawodowa dotyczy prawie każdego. Niektórzy po przepracowaniu kilka lat zmieniają zawód lub ścieżkę kariery na taką, z której będą czerpać więcej satysfakcji. W tym przypadku ważnym i wręcz nieodłącznym warunkiem powodzenia jest po pierwsze nastawienie! Pozytywne nastawienie i wiara w to, że spotka mnie wiele dobrego sprzyjają dążeniu do celu. „Możesz jeśli myślisz, że możesz” – powtarzaj to sobie jak najczęściej i nie dopuszczaj jakiejkolwiek porażki. Oczywiście nie wywyższaj się, że wszystko umiesz i pozjadałeś wszystkie rozumy, ale wierz w swoje możliwości. Następnie z całych sił skoncentruj się na swoim celu. Im lepiej widzisz cel, tym szybciej go osiągniesz. Natomiast w sytuacji niezdecydowania warto określić kilka alternatywnych ścieżek rozwoju i awaryjnych planów. Kolejna ważna sprawa przy wielkich zmianach to wytrwałość i pokora – nic nie dzieje się ot tak! Zmiana nie dojdzie przy pomocy czarów, na wszystko potrzeba czasu i wysiłku. Ciężka praca popłaca, przygotuj się więc na żmudną pracę, w po jakimś czasie zobaczysz pierwsze efekty, wtedy wszystko docenisz. Jeśli otaczają Cię mili, serdeczni ludzi i wiesz, że zawsze możesz znaleźć w nich oparcie, to kolejny aspekt, który pomoże Ci przy życiowych zmianach. Nie odcinaj się od bliskich i nie bój się w razie czego prosić o pomoc. Poczucie, że masz za sobą mur ludzi, którzy trzymają za Ciebie kciuki i z całych sił kibicują zdecydowanie może dodawać skrzydeł.

Podjęcie decyzji o zmianie pracy wiąże się przeważnie w dużym stresem, bowiem człowiek z reguły nie przepada za zmianami. Jeśli Ty też szukasz swojego miejsca na świecie, szukasz pomysłu na siebie, a równocześnie chcesz pogodzić życie zawodowe z rodzinnym, mamy propozycję dla Ciebie. Zapraszamy Cię do dołączenia do naszego grona pracowników firmy Dr Nona. To praca w miłej i sympatycznej atmosferze. Czeka na Ciebie wiele możliwości rozwoju, będziesz miał nie tylko okazję poznać nowych ludzi, ale to także szansa na rozwój podczas wielu różnych szkoleń, zarówno w Krakowie, jak i w całej Polsce. A na czym dokładnie polega praca? Wszystko polega na sprzedaży kosmetyków Dr Nona, zaufało nam już wiele tysięcy osób, a w naszej ofercie są unikalne produkty produkowane na bazie minerałów pochodzących z Morza Martwego, które nie tylko upiększają, ale i leczą! Duży plus pracy dla Dr Nona wiąże się z czasem i sprawami finansowymi. Idziemy Ci na rękę i nie ustalamy sztywnych ramowych godzin, pracujesz kiedy możesz, kiedy chcesz. A pieniądze zarabiasz już w chwili zamówień.

Wiosna to pora roku, która niesie ze sobą dużo radości, pozytywnej świeżej energii. To właśnie doskonały czas na zaprojektowanie zmian życiowych. Kto nie ryzykuje, ten nie gra!

Podejmij wyzwanie, dołącz do naszego grona!

Czekamy właśnie na Ciebie!

 

Udostepnij
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0